Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak

Yanaklar yüzümüzde en geniş alanı kaplayan bölgelerdir. Bu bölgede oluşan sorunlar, yaşlanma belirtileri iyi analiz edilmeli ve çözüme en uygun tedaviler seçilmelidir. Doğru tedaviler planlandığında sonuçlara çok hızla ulaşılırken, eksik değerlendirmeler (genelde tedavi seçeneklerinin geç bulunması nedeni ile) mutsuz hastalara ve yüksek maliyetli tedavilere sebep olmaktadır.

Hacim

Yanaklar destek dokusuna en çok ihtiyaç duyan bölgelerden biridir. Bu bölgede bulunan birçok farklı derinlikteki destek yağlar zamanla azalır veya yerçekimine bağlı olarak yer değiştirir. Eksik bölgelerin tamamlanması ve fazla olan ya da istenmeyen fazlalığın azaltılması ameliyatsız olarak “medikal estetik uygulamaları” ile mümkündür. Eksik olan bölgelerin tamamlanması için farklı derinlik ve bölgelerde, ihtiyaç olan bölge tespit edilerek en uygun DOLGU seçilerek tedavi planlanırken, istenmeyen hacmin olduğu bölgelerde THERMİSMOOTHTHERMİLİFT,MAGELLANuygulamaları seçilebilir.

Kollajen aktivasyonu sağlayan uygulamalardan SCULPTRA ve FİBROCELL ile cilt kalınlığını arttırarak hastanın yüz şeklini bozmadan hacmin yeniden sağlanmasında faydalı olacaktır.

Ayrıca KIMYASAL PEELINGHYDRAFACIALMEZOLIFT ve SOMON DNA uygulamaları da, cilt altında nemi artırarak bölgede hem cildin iyileştirilmesi hem de su tutulumu nedeni ile, hacim artışına olumlu katkıda bulunacaktır.

Renk Farklılıkları ve Lekeler

Yanaklar da güneş ışığına en çok maruz kalan bölgelerden biri olduğu için renk farklılıkları ve lekelerin en çok görüldüğü bölgelerdir. Lekelerin tedavisinde HYDRAFACIALKIMYASAL PEELINGMİCRO PEELİNGIPLPRPPİCOSİLICON tedavileri ile lekelerin azaltılması ya da lekelerden kurtulmak mümkündür. OXYGENEO ve GENCLIK ISIGI tedavileri de hastanın duru bir cilde sahip olması ve tedavinin güçlendirilmesi için kullanılabilecek yöntemlerdir.

Sivilce – Sivilce İzleri ve Yara İzleri

Aktif sivilce tedavilerinde ilaç tedavilerine ek olarak KIMYASAL PEELINGHYDRAFACIALGENCLIK ISIGIALTIN FREKANSIPL uygulamaları yapılabilir. Aşırı yağlı ama nemsiz ciltlerde MEZOLIFT,MAGELLAN uygulamaları gerekmektedir. Sivilce izleri ve çarpmalar sonucu bu bölgede yer alan yara izleri tedavi edilmek istendiğinde ICONPİCOSİLMİCRO PEELİNGALTIN FREKANSD.A.S.GENCLIK ISIGI ve DOLGU uygulamalarından biri veya kombinasyonları kullanılarak tedavi planı oluşturulabilir.

Asimetri

Bazen doğuştan bazen da sonradan (diş problemleri veya travmalar sonrası)oluşan yanakların birinin daha yüksekte ya da aşağıda olması ya da şekillerinin farklı olması durumudur. BOTOXDOLGU ve SİMON DOLGU uygulamaları ile bu sorun tedavi edilebilir.

Gözeneklerin Açık Olması

Açık olan gözenekler tıpkı ALIN bölgesinde olduğu gibi HYDRAFACIAL, SMON DNA, DERMAPENPRPICONALTIN FREKANSKIMYASAL PEELING ve MEZOLIFT uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Kızarıklık ve Kılcal Damar Sorunları

Farklı nedenlerle oluşan bu sorun sebebi tespit edilerek çözülebilir. Tedavisinde ICONKIMYASAL PEELINGMEZOLIFTIPLPRPMEZOTERAPİALTIN FREKANS ve HYDRAFACIAL yöntemleri ile sorun çözülebilir.

Gevşeme ve Sarkmalar

Yanaklarda gevşeme ve sarkma en önemli sorunlardandır. Tedavi ederken kişiye en uygun olan ENDOLİFT,ICONFİBROCELLULTHERAPYALTIN FREKANSSCULPTRA ve THERMİSMOOTH MAGELLAN tedavilerinden birine veya kombinasyonlarına başvurulabilir.

Bu sorun aynı zamanda YÜZ OVALİ’nin yeniden kazandırılması tedavileri ile de ilişkilidir.