Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

MAGELLAN (Hücresel Dokunuş)

MAGELLAN’ı kendi kanınızdan elde edilen hücreler ve büyüme faktörleri ile cildimizi daha sağlıklı ve dinç görünüme ulaşmaya imkan sağlayan özel bir sistem olarak tanımlayabiliriz. Ferdinand Magellan önemli bir kaşiftir, şimdi onun ismi ile kendi hücrelerimizin gücünü keşfe çıkıyoruz.
Kim Kardashian gibi Hollywood yıldızlarının gençlik formülü olarak nitelendirilen bu uygulamada kişinin kendi kanından elde ettiğimiz büyüme faktörleri ve anti-aging etki sağlayacak hücreler lazer destekli MAGELLAN cihazı ile elde ediyoruz. Elde ettiğimiz hücresel içeriği kişinin ihtiyacına göre ALTIN FREKANS ya da DERMAPEN gibi mikro iğneleme işlemleri ile kombinleyerek ihtiyaç duyulan bölgelere topikal olarak uygulanabiliyor.

Neden Farklı?


MAGELLAN hem kullanılan cihaz hem de tek kullanımlık kitleri ile özel olarak tasarlanmış bir teknolojidir. Tamamen steril ve kapalı birsistemde güvenli ve etkin bir biçimde hücresel içerik elde etmemize imkan sağlıyor. Tabii ki kliniğimizde barındırdığımız tüm cihazlar gibi FDA onaylıdır. Diğer sistemler ile yaklaşık 2 kata kadar trombosit elde edilirken magellan ile yaklaşık 14 kat kadar yoğunlukta trombosit elde etmek mümkün. Elde dilen büyüme faktörü sayısı da diğer sistemlere göre çok daha fazla ve bu sayede tek seansta bile etkili bir sonuç alınabiliyor. Magellan özellikle saç dökülmesi tedavisinde diğer sistemlerde oldukça etkili…

Nasıl Uygulanır? 

Ortalama 30-40 dakika süren tek seanslık uygulama sonrasında sosyal hayata hızlıca dönüş sağlanır. Uygulama sonrasında cildin yenilenme süreci başlar 3 hafta sonunda etkileri görmeye başlarız ve 3 ay boyunca iyiye gitmeye devam eder.  Kişinin kendi kanıda elde edilen bir hücresel içerik olduğu için hiçbir reaksiyona ya da istenmeyen bir yan etkiye sebep olmaz.

-Yüz şekli restore edilir, gevşeme ve sarkma giderilir.

-Cilt tonu ve yapısı daha dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

-Dokuda onarım ve gençleşme meydana gelir.