Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

OMNILUX (Gençlik Işığı)

Cilt yaşlanmasını yavaşlatmaya yönelik olan anti-aging uygulamalar arasında son yıllarda ön plana çıkan gelişmelerden biride LED (Light Emitting Diodes – ışık yayan diyot) teknolojisine dayalı bir uygulama olan Omnilux’ dur. Cildin çeşitli problemlerine karşı savaşan ağrısız bir uygulama olan Omnilux’ un farklı amaçlara yönelik kullanılabilen üç ayrı tipi bulunmaktadır;

OMNILUX BLUE

Özellikle akne tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Yaz aylarında güneşin etkisiyle akne oluşumu azalmakta, fakat ultraviyole ışınları nedeniyle de cilt yaşlanması gerçekleşmektedir. Bu nedenle hem akne oluşumunu engelleyen hem de ultraviyole ışını olmayan Omnilux Blue ile daha sağlıklı, genç ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi olmayan Omnilux Blue ışınları, akne oluşumuna neden olan bakteriyi yok ederek akne belirtilerinin iyileştirilmesini sağlamaktadır.

OMNILUX REVİVE

Bu ışık vücudun destek dokusunun onarımı ve yenilenmesinden sorumlu hücresel mekanizmaları harekete geçirerek yaşlanma süreciyle savaşmakta ve cildin kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olmaktadır. Omnilux Revive özellikle mat, yorgun ve çevre koşullarından etkilenmiş koyu renk ciltler için uygundur. Bu ciltlerde kolajen üretimi desteklenmiş olur. Omnilux Revive cildin gençleştirilmesinde olduğu kadar; psoriasis, vitiligo ve bazı cilt kanserleri türlerinde de kullanılmaktadır. Tedavi esnasında ışığın etkilediği tüm cilt alanında yalnızca hoş bir ılıklık hissedilir.

OMNILUX PLUS

Cilt yenilenmesinde ve yara iyileşmesinde uygulanmaktadır. Yapılan çalışmalar; eklem ve kas ağrıları, artirit, kas spazmları ve lokal kan dolaşımının sağlanması gibi pek çok rahatsızlık ta Omnilux Plus’ın etkili olduğunu göstermektedir. Omnilux Revive ile birlikte uygulamalar sonucunda 9-12 haftayı takiben cilt yüzeyinde olumlu değişimler, ince çizgilerin azalması ve cildin daha parlak görünmesini sağlamaktadır.